İade ve Değişim Şartları

Ürün Değişimini Nasıl Yapabilirim?
Ürünün barkodu dahil hiçbir etiket ve parçasının kopartılmamış olması gerekmektedir. Ürünü Kargoya teslim etmeden önce mutlaka ayrı bir ambalaj veya kargo poşetine koyunuz. Ürün poşeti veya kendi kutusu üzerine yazı yazmayınız. Ambalajlanmayan paketlerde Kargo görevlileri; bantlama ve hatalı paketleme yaparak tarafımıza hasarlı ürün teslimatı yapmaktadırlar. Bu şekilde hasarlı gelen iade ve değişimleriniz KABUL EDİLMEYECEKTİR!

Ürün İadesi Nasıl Yapabilirim?
Tüketici Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye tesliminden itibaren 14 gün içerisinde iade etme veya değişim yapma hakkına sahiptir. İadeler mutlaka orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Söz konusu iade işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi için iade formunun doldurulması hususuna dikkat edilmesi önemlidir. Niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veye son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılmaz. Sipariş esnasında ödenen, kapıda ödeme ve kargo bedelleri, ürün iade edilmek istenildiğinde tarafınıza ödenmez. Sadece ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Değişim işlemlerinde, değişim yapılmak istenen ürün, Mutlaka orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte, tekrar satışa uygun kullanılmamış veya hasar görmemiş olması şartı vardır. Değişim için gönderilen ürünün ambalajının ve kutusunun hiçbir şekilde bantlanmaması, zarar görmemesi gerekmektedir. Aksi halde değişim işlemi kabul edilmeyecektir. Değişim yapılan üründe veya ürünlerde, ilk değişim gidiş ve geliş kargo ücretleri SATICI tarafından karşılanmaktadır. Aynı fatura üzerindeki 2. veya daha fazla ürün değişim ve iade taleplerinde kargo ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır.

İade ve Değişimlerde Kargo Ücretini Kim Öder?
Bir siparişe ait ilk iade ve değişim kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Aynı siparişe ait 2. değişim yada iade talebinde kargo ücreti KULLANICI tarafından karşılanacaktır.

İade ve Değişim Talebi Nasıl Oluşturulur?
Üye girişi yaptıktan sonra Sipariş Takibi bölümünden, iade yada değişim talebinizi oluşturmanız gerekmektedir. Talep oluşturulmadan yapılan gönderilerde iade yada değişim işlemi yapılmayacaktır.

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
İade ve değişim işlemleriniz için Yurtiçi Kargo ile iletişime geçmeniz gerekmetedir. 444 99 99 nolu telefonu arayarak Yurtiçi kargo kuryesi çağırmanız sonrasında paketi teslim edebilirsiniz.